МЕНЮ


class="cn_news_even">
4 квiтень 2016 - 18:37

Їх прихистив Кіровоград


Тема організації допомоги внутрішньо переміщеним особам у Кіровограді стала однією з головних на нараді міського голови Андрія Райковича з керівниками виконавчих органів міської ради у понеділок.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Коваленко поінформував учасників наради, що на сьогодні в Кіровограді зареєстровано 3301 особу, яка переїхала в наш обласний центр з Донецької та Луганської областей, а також із анексованого Криму. З них 1262 особи – працездатного віку, 1174 – непрацездатного, 140 осіб з інвалідністю, 725 дітей. На звільнені території повернулися 854 особи.

Розселення зазначеної категорії громадян здійснюється до гуртожитків Кіровоградського національного технічного університету та готелю "Турист", які виконують функцію тимчасового соціального житла.

Продовжують вирішуватися питання соціального забезпечення переселенців: влаштовано до дитячих садків 61 дитину, до шкіл – 196. У вищих та професійно-технічних закладах навчається 109 осіб, 359 дітей знаходяться на сімейному вихованні. У міських закладах охорони здоров’я надано медичну допомогу 1950 особам, у громадян зазначеної категорії в пологових будинках міста народилися 25 дітей.

Для переселенців, які бажають працевлаштуватися, проводяться ярмарки вакансій. Станом на сьогоднішній день у місті працевлаштовано 91 особу, а 150 призначено допомогу по безробіттю.

Для інформування громадян України, які тимчасово переселяються, в тому числі до міста Кіровограда, працює загальнодержавна цілодобова "гаряча лінія" за телефонним номером 101, окрім цього в управліннях соціального захисту населення Фортечної та Подільської районних у місті Кіровограді рад розміщено номери телефонів: "гарячої лінії міського голови" (тел.: 080 21 77 21), міського штабу (тел.: 22 86 20) та інших необхідних служб.

Членами міського штабу щоквартально проводяться перевірки умов надання тимчасового житла, проживання переселенців і надання послуг для переселенців у Кіровограді. У четвертому кварталі 2015 року при проведені моніторингу міжнародною організацією з безпеки співробітництва в Європі перевірено роботу міського штабу стосовно вирішення питань соціального характеру переміщених громадян та отримана позитивна оцінка рівня його роботи.

Обласним, міським та районними штабами аналізувалася ситуація життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб та відпрацьовуються шляхи та можливості їх покращення.

На сьогоднішній день розпочато реалізацію проекту Європейського союзу та України "Побудуємо майбутнє разом!" для створення комфортних умов проживання й отримання освітніх послуг для внутрішньо переміщених осіб, на що Європейським союзом виділено 640,8 тис. євро.

В рамках проекту в смт Новгородці завершується капітальний ремонт колишнього гуртожитку професійно-технічного училища для проживання 150 сімей і для забезпечення навчально-виховного процесу в ДНЗ "Світлячок" на 70 дітей.

На першому поверсі будуть перукарня та майстерня для ремонту одягу. Кімнати різні за розміром – від 13 до 18 квадратних метрів. У підвалі розміститься укриття, опалюватимуться приміщення електрикою.

У той же час депутат міської ради Олег Краснокутський припустив недоцільність будівництва гуртожитку для ВПО у районному центрі, де відсутні потенційні робочі місця для працевлаштування переселенців. Такі особи будуть повертатися до Кіровограда, де легше знайти роботу, і це має бути головним чинником у виборі місця організації тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб, підкреслив Олег Краснокутський.

Андрій Райкович доручив усім виконавчим органам продовжити ефективну роботу щодо забезпечення потреб громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, вирішення їхніх соціальних потреб.

Крім того, міський голова дав завдання порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України щодо збільшення розміру грошової допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Олександр ТЕРЕЩЕНКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 Погода, Новости, загрузка...
pgt 0.42404 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua