МЕНЮ


30 травень 2018 - 12:59

Хвороба котячих подряпин


Хворобу котячих подряпин, або по-науковому доброякісний лімфоретікулез, викликає бактерія бартонелла. Це інфекційна хвороба, що виникає після подряпини, укусу чи тісного контакту з кішками і характеризується помірно вираженою загальною інтоксикацією, а також збільшенням лімфатичних вузлів, найближчих до місця інфекції. Іноді вражає нервову систему.
Хворіють переважно діти та особи молодше 20 років, найчастіше восени та взимку. Захворювання зустрічається у вигляді одиничних випадків. Збудник – бактерія бартонелла. Резервуар і джерело інфекції – кішки, у яких збудник хвороби є представником нормальної мікрофлори порожнини рота. Бартонелла потрапляє в організм кішок через укуси бліх, заражених від інших тварин, і може проникати в клітини їхніх кровоносних судин.
Для зараження цим інфекційним захворюванням деколи достатньо невеликого укусу або однієї котячої подряпини на тілі людини. За статистикою, до 40 відсотків кішок можуть бути носіями цих бактерій у певні моменти свого життя без ніяких видимих ознак. Хвороба котячих подряпин не передається від людини до людини.

Симптоми
Інкубаційний період найчастіше складає 2–3 тижні. Хвороба починається з підвищення температури до 38–39 градусів, яка тримається від декількох днів до двох тижнів. Відзначаються головні і м'язові болі, іноді порушення функції кишечнику, висипання на шкірі. У місці котячої подряпини, іноді яка вже майже зажила, виникає сильний запальний процес: опухає тканина, що оточує рану, з'являється червонувата гнійна виразка. Одночасно з'являється найбільш характерний і постійний симптом хвороби – реґіонарний лімфаденіт (уражаються ліктьові, пахвові, рідше підщелепні, привушні й інші лімфатичні вузли). Досягнувши своєї максимальної величини, вражений лімфовузол із часом починає зменшуватися. Іноді він також самостійно розкривається в результаті нагноєння. Більш важко хвороба котячих подряпин протікає в людей зі слабкою імунною системою або інфікованих вторинними інфекціями іншого роду. У деяких хворих захворювання ускладнюється менінгітом або іншими ураженнями нервової системи.
Основні прояви захворювання:
- котячі подряпини або укуси не заживають у звичайний відрізок часу;
- область почервоніння навколо подряпини або укусу продовжує зростати через 2 дні після контакту з кішкою;
- лихоманка триває протягом декількох днів після пошкодження шкіри кішкою;
- хворобливість і збільшення лімфовузлів протягом більше 2 або 3 тижнів після контакту з твариною;
- біль в кістках або суглобах, черевний біль (без лихоманки, блювання або діареї) або втома через 2 або 3 тижні після укусу кішки.
Лікування
Відсутність спеціальних засобів, що впливають на бартонелл, трохи ускладнює процес терапії. Курс лікування переважно складається з антибактеріальних препаратів і ліків, що зміцнюють імунітет. При нормальному стані імунної системи лікуванням проходить протягом одного або двох місяців. Після перенесеного захворювання розвивається стійкий імунітет до паличок бартонелл.

Профілактичні заходи:
- профілактика і лікування від бліх кішок: обробка вовни кішки спеціальними засобами для захисту від бліх, огляд, миття кішки дезінфікуючими шампунями;
- місце подряпини або укусу потрібно негайно промити двовідсотковим розчином перекису водню або препаратом «Мірамістин», а потім дезінфікувати йодом або зеленкою.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36203 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua