МЕНЮ


class="cn_news_even">
5 квiтень 2016 - 08:54

Як не стати жертвою терористів


Однією із серйозних загроз для сучасного суспільства є тероризм. Найчастіше терористичні акти пов’язані з небезпекою вибухів.

Вибухонебезпечні пристрої зловмисники переважно розміщують у місцях великого скупчення людей: у громадському транспорті, супермаркетах, кінотеатрах, на стадіонах, в установах, на підприємствах тощо. Тож у таких місцях насамперед слід звертати увагу на залишені, начебто випадково забуті речі, зокрема пакунки, сумки, у яких можуть знаходитися вибухонебезпечні предмети.

Знешкоджувати їх мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

При виявленні підозрілого предмета, що може виявитися вибухонебезпечним:
- не чіпайте, не відкривайте, не пересовуйте знахідку;
- зафіксуйте точний час, коли її виявили;
- відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;
- відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;
- припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;
- організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;
- про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити місцевим органам влади (сільська рада, відділення міліції, районний відділ ДСНС України в області за номером 101).

Пам’ятайте! Якщо ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до його епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятівникам. Найкраще, що ви можете зробити, – залишити небезпечне місце.

Варто знати, що зловмисники часто встановлюють бомби парами, щоб через деякий час після вибуху першої з них пролунав другий вибух. Зловмисники сподіваються на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, у тому числі і представники силових структур, і при повторному вибухові жертв буде набагато більше. Тож будьте уважні та обережні!

НМЦ та ЦЗ БЖД Кіровоградської області
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 Погода, Новости, загрузка...
pgt 0.36711 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua