МЕНЮ










10 травень 2021 - 16:08

Як уберегтися від удару блискавки


Гроза – це атмосферне явище, що пов’язане з розвитком потужних купчасто-дощових хмар, що супроводжується багаторазовими електричними розрядами між хмарами і земною поверхнею, звуковими явищами, сильними опадами, нерідко з градом.

Найбільш небезпечним для людини під час грози є можливість ураження атмосферним електричним розрядом (блискавкою). Як же вберегтися від удару блискавки?

У степу, полі за відсутності укриття не лягайте на землю, підставляючи електричному струмові все своє тіло, воно повинно мати якнайменше точок дотику із землею, а сядьте навпочіпки в балці, яру або іншій природній заглибині, обхопивши ноги руками.

На відкритому просторі краще присісти в суху яму, траншею, а в горах краще уникати різних виступів і підвищень. На відкритій місцевості не можна ховатися під опорами електропередач та мостів, високими деревами, особливо поодинокими. Причому найбільш небезпечними з них є: дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідне її влучання в кущі. Якщо ви перебуваєте в лісі, то сховайтеся в його низькорослій ділянці.

Під час грози не підходьте близько до електропроводки, блискавковідводу, водостоків з дахів, антен, вимкніть телевізор, комп’ютер та інші електропобутові прилади, не користуйтеся телефонним зв’язком. Небезпечними можуть бути й металеві предмети, тож не варто перебувати поряд із ними. Категорично заборонено розмовляти по мобільному телефону під час грози!

Не перебувайте у водоймі або поблизу неї, не купайтеся під час грози та не плавайте в човні. Відійдіть від берега, спустіться з підвищеного місця в низину. Якщо ви їдете на велосипеді або мопеді, то зупиніться, покладіть їх на землю й відійдіть від них на 20–30 м. Якщо гроза застала вас в автомобілі, то можете не залишати його, але зачиніть вікна й опустіть антену радіоприймача. Іноді під час грози утворюється надзвичайно небезпечна кульова блискавка. Для запобігання проникненню кульової блискавки всередину приміщення зачиніть вікна, двері, димоходи й вентиляційні отвори; якщо в домі пічне опалення, то не розпалюйте грубу.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області



Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 



pgt 0.37443 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua