МЕНЮ


13 листопад 2015 - 10:51

Як врятувати життя на дорозі


За даними офіційної статистики, за десять місяців нинішнього року в Україні сталося більше ста тисяч ДТП, з них близько 20 тисяч – із постраждалими. Травмовано понад 25 тисяч осіб, 3124 українців загинуло. У тому числі постраждало 3258 дітей до 18 років і 173 дитини загинуло...

У рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху (2011 – 2020 р.р.), проголошеного Генеральною асамблєю ООН, Міністерство охорони здоров’я України за підтримки Кабінету Міністрів України та Всесвітньої організації охорони здоров’я й інших міжнародних, вітчизняних організацій виступило ініціатором проведення в Україні щорічного Тижня безпеки дорожнього руху, який триває з 9 по 15 листопада. Головна тема тижня – безпека дітей на дорозі.

За словами начальника управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксани Макарук, дорожньо-транспортний травматизм та високий рівень смертності внаслідок ДТП є актуальною проблемою і для України в цілому, і для Кіровограда зокрема.

Так, лише в цьому році за медичною допомогою після ДТП до міської лікарні швидкої медичної допомоги звернулися 49 осіб. А в минулому – 73. Всім хворим надана своєчасна допомога.

* * *

Життя потерпілого найчастіше залежить від того, наскільки правильно йому буде надана перша медична допомога в перші хвилини після аварії.

Якщо вам доведеться стати свідком ДТП і буде можливість надати потерпілим допомогу, ви повинні знати, як саме це робити. Головне – не нашкодити. Невмілі, неправильні дії можуть погіршити ситуацію і спричинити плачевні, невиправні наслідки. Спочатку потрібно переконатися у власній безпеці, щоб не постраждати самому. Потерпілого необхідно перемістити далі від дороги. Якщо існує ризик займання автомобіля, необхідно віддалитися від нього на безпечну відстань.

Також слід акуратно витягувати постраждалого з транспортного засобу, оскільки в людини може бути пошкоджений хребет.

Для визначення рівня свідомості потерпілого слід поставити йому будь-яке запитання. Одночасно з цим потрібно фіксувати йому голову, бажано накласти шийний комір, перевірити пульс, дихання, реакцію зіниць на світло.

Як надавати першу долікарську медичну допомогу при ДТП у випадку клінічної смерті потерпілого?

Її ознаками є відсутність серцебиття, дихання, непритомність, зіниці – широкі. Чим швидше будуть виконані реанімаційні заходи, тим більше шансів, що потерпілий виживе. Фахівці стверджують, що жертва ДТП у 75 відсотках випадків має шанси вижити, якщо час клінічної смерті не перевищив трьох хвилин, якщо ж цей період становить до п’яти хвилин, то така можливість зменшується в три рази. Якщо людина перебувала в даному стані десять хвилин, врятувати її неможливо.

Тож потрібно покласти потерпілого на тверду пряму поверхню, підкласти валик під шию, щоб не запав язик.

Якщо відсутні серцебиття і дихання, необхідно провести непрямий масаж серця і здійснити штучне дихання.

При травмах у потерпілого можлива кровотеча, як внутрішня, так і зовнішня. При зовнішніх ви можете надати людині допомогу, наклавши тугу пов’язку.

При переломах слід: знеболити, рану обробити, накласти шину.

Кожен водій зобов’язаний мати у своєму автомобілі аптечку, в якій міститься все необхідне для надання першої медичної допомоги потерпілим у ДТП. Потрібно заздалегідь вивчити її вміст і знати, коли і за яких обставин застосовується той чи інший засіб.

Записала Оксана ВЕРСТЮК
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.44908 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua