МЕНЮ


14 травень 2021 - 08:51

Із вдячністю за жертовність
Восьмого травня у Кропивницькому, в селищі Новому, День пам’яті та примирення й 76-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначили покладанням квітів до обеліска Слави на братській могилі. Так ушанували тих, хто віддав свої життя за мирне майбутнє
України.

Захід відбувся в обмеженому форматі і з дотриманням карантинних вимог. Квіти до обеліска поклали працівники Новенського старостинського округу Кропивницької міської ради на чолі зі старостою Любов’ю Марченко і начальником відділу з питань інфраструктури Новенського старостинського округу міської ради Іриною Глушаєвою, представники селищних ветеранських організацій.

Любов Марченко подякувала ветеранам війни та працівникам тилу за подвиг під час боротьби із нацизмом. Посадовиця зазначила, що всі ми маємо пам’ятати про героїзм воїнів Другої світової війни.

– Сьогодні ми схиляємо голови перед святою пам’яттю полеглих, одночасно віддаючи шану живим учасникам Другої світової війни. Їхній подвиг навіки залишиться в наших серцях. Вічна і світла їм пам’ять, – сказала староста.

Також присутніх зі святами привітали представники селищних ветеранських організацій Віра Махоріна та Лариса Ємець.

Цьогоріч вшанування відбулося перед обеліском Слави з оновленою пам’ятною дошкою, установленою напередодні (на попередній дошці було вказано прізвища лише семи похованих там бійців та сказано про 41 невідомого воїна), на якій вказано прізвища 59 похованих там учасників Кіровоградської наступальної операції (5 – 16 січня 1944 року). Хто саме покоїться в братській могилі на території селища Нового, з’ясував кілька років тому історик і письменник член Національної спілки краєзнавців України кропивничанин Василь Даценко. Завдяки цьому родичі похованих у селищі бійців тепер можуть поклонитися їм на місці їхнього останнього спочинку, помолитися за їхні душі та запалити свічку пам’яті.

Докладно про розшук архівних даних і виготовлення нової пам’ятної дошки можна прочитати у «Вечірній газеті» № 9 від 6 березня 2020 року в публікації «Повернені з небуття» (електронна адреса http://www.vechirka.com.ua/povernen-z-nebuttya), № 18 від 8 травня 2020 року в публікації «Невідомі стали відомими» (електронна адреса http://www.vechirka.com.ua/nev-dom-stali-v-domimi) та № 18 від 7 травня 2021 року в публікації «Тепер вони не безвісти зниклі» (електронна адреса http://www.vechirka.com.ua/teper-voni-ne-bezv-sti-znikl).

Присутні на врочистій церемонії вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні, так і нинішніх борців за свободу й незалежність України хвилиною мовчання. А квіти поклали не лише до обеліска Слави, а й на могили в селищному кладовищі: померлого учасника АТО, мешканця селища Нового Олега Безкровного та учасника бо-
йових дій Другої світової війни, інваліда війни, почесного громадянина селища Нового, голови ради організації учасників бойових дій та інвалідів Другої світової війни селища Нового Миколи Яценка.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37974 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua