МЕНЮ


4 вересень 2015 - 10:25

Замість паперового підручника – електронний


З кожним роком у кіровоградських школах все активніше вдаються до використання електронних підручників. Раніше знайти їх в Інтернеті було не так вже й просто, а в цьому році на сайті Міністерства освіти і науки запрацювала платформа, яка дає можливість школярам користуватися е-підручниками із повністю збереженою оригінальною версткою, без реклами та ризику "заразити" свій планшет чи комп’ютер вірусом. На платформі викладені всі книжки з першого по 11-ий класи, що схвалені МОН.

Мало не в кожній родині є комп’ютер, підключений до Інтернету. Батьки і діти досить “просунуті” у користуванні інтернет-технологіями, із нетерпінням чекали, коли в Інтернеті почнуть поширювати електронні версії підручників, адже тепер дітям не доведеться носити заплічники вагою по шість – сім кілограмів з підручниками. Та й вартість електронної книги набагато нижча від її друкованого аналога – близько 25 гривень кожна.

Кількість людей, які завантажують цифрові підручники та книжки з інтернету, постійно зростає. Це загальносвітова тенденція. Звичайно, маючи планшет, значно простіше і зручніше скачати підручник, аніж йти до магазину, щоб там купити друковану книгу. Якщо ще й шкільна бібліотека також буде цифровою (над чим працюють наші вітчизняні ІТ-компанії) і учні зможуть брати електронні підручники в тимчасове користування, то взагалі все буде набагато простіше.

Начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко, досить позитивно схвалює практику використання у навчальному процесі електронних підручників:

– Це – інноваційна технологія. І ті навчальні заклади, які її використовують, йдуть на крок попереду в навчальному процесі. Наприклад, у педагогічному ліцеї вже давно використовують підручники в електронному вигляді. Так само активно крокують у цьому напрямку вчителі ЗОШ №№ 18, 8, 25 та інших навчальних закладів. У цьому році це питання досить гостро постало й через те, що досі не надруковано підручники для 4 і 7 класів. Тому, щоб вийти із цієї складної ситуації, ми орієнтуємо вчителів заходити на сайт Міністерства освіти і науки, де також представлені електронні варіанти підручників. У разі потреби будемо їх роздруковувати, але краще було б користуватись ними в електронному вигляді. Все залежить від бажання та матеріального забезпечення батьків. А вчителі повинні постійно вдосконалювати свої практичні навички користування комп’ютерними засобами та Інтернетом, долучатись до новітніх тенденцій, адже весь світ зараз переходить на цифрові технології навчання та здобуття інформації. Освіта має змінюватись, очікується її реформування, і застосування інтернет-технологій є пріоритетним напрямком. Оплата праці вчителя буде залежати від того, які методики він використовує, як володіє інформаційними технологіями та застосовує їх на практиці. Батьки, купуючи дітям планшети, повинні ставити завдання – використовувати їх не лише для розваг, а, перш за все, для навчання.

Зрозуміло, вартість такого пристрою не для всіх родин є поки що прийнятною (у середньому – від 900 до 1200 гривень). Але при бажанні знайти одноразово в своєму сімейному бюджеті такі кошти можливо. Тим більше, що можна заохотити до цього і самих дітей, які марять різноманітними гаджетами та комп’ютерними іграшками. До слова, більшість кіровоградських дітей, які працювали на громадських роботах упродовж літніх канікул, при опитуванні зазначали, що зароблені кошти витратять на придбання саме планшетів та електронних книжок.

Як користуватися електронними підручниками

Користувачу достатньо завантажити на свій планшет (найпростіший) безкоштовну програму, яка й надасть доступ до всіх підручників. Далі батьки роблять покупку самого підручника. Процедура – така ж сама, як і для стаціонарного купування товару в Інтернеті: книга йде в корзину, а після підтвердження замовлення з карти знімається її вартість, і книжка завантажується. Повернення книжки передбачене тими ж правилами.

Користуватися е-підручником зручно: є пошук, закладки, можливість відкрити відразу декілька книжок. Одночасно можуть бути відкриті навіть 10 підручників, і планшет не "зависне", запевняють розробники.

Єдине – батьки мають налаштувати дітей на те, що користуватися планшетом треба обережно, адже через недбалість він може розбитися чи вийти з ладу. І, звичайно, акцент треба робити на навчанні, а не на суцільних розвагах, тим більше, під час уроків.

Оксана ВЕРСТЮК
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3581 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua