МЕНЮ


29 листопад 2020 - 15:36

Заходи безпеки на полюванні


У листопаді та грудні відкривають сезон полювання на птахів та зайців. Кожен мисливець повинен знати та неухильно виконувати правила безпеки на полюванні і при використанні мисливської зброї.

Мисливську, стрілецьку зброю та боєприпаси потрібно зберігати в умовах, які виключають доступ і використання їх іншими особами, особливо дітьми. Зброю потрібно утримувати в справному стані й зберігати незарядженою, бажано в розібраному вигляді, а боєприпаси зачиненими під замком. Найкраще зброю й боєприпаси зберігати в спеціальному зачиненому металевому ящикові (сейфі).

Стрільба й перебування із зарядженою зброєю в населених пунктах, а також біля них заборонені. При підході до населеного пункту, місця привалу, збору і до машини рушницю необхідно обов’язково розрядити, на полюванні не можна бути з несправною зброєю. Мисливець повинен користуватись зброєю так, ніби вона завжди заряджена й готова до пострілу.

Заборонено спрямовувати зброю на людину або свійських тварин, навіть якщо вона не заряджена. Не можна передавати іншому мисливцеві рушницю, попередньо не оглянувши й не розрядивши її. Заборонено зводити курки без необхідності. При переміщенні всіма видами транспорту зброя повинна бути в чохлах або розібраною.

Долаючи на полюванні перешкоди (канави, огорожі, буреломи, при переході через річки), зброю необхідно обов’язково розрядити. Для запобігання пострілу, спрямованого на самого себе, ніколи не можна витягати зброю за цівку із човна, машини тощо. Не можна добивати прикладом рушниці пораненого звіра або птаха. При ударі приклада рушниці об землю може статися постріл, спрямований у самого мисливця.

Заборонено стріляти на шум, шарудіння, по нечіткій цілі, у тумані, у сильний снігопад і за інших умов поганої видимості. Мисливець повинен стріляти тільки тоді, коли впевниться в тому, що в напрямку пострілу відсутні люди та свійські тварини. У випадку падіння рушниці або мисливця з рушницею необхідно негайно розрядити зброю й пересвідчитись, що до каналів стволів не потрапила земля, сніг, листя, трава. Щоразу після пострілу необхідно перевіряти, чи не залишились в каналах стволів пижі, частини розірваної вати, прокладки.

Не можна забивати або силою досилати патрон у патронник. Не можна стріляти одночасно з двох стволів двостволки. Не можна стріляти з хиткого човна, через гребців або інших мисливців, які перебувають у човні, а також у напрямі поперек борту човна. Човен може перевернутись. Осіб у стані сп’яніння до полювання не можна допускати. Керівники полювання, які допустили проведення полювання без інструктажу або дозволили участь у полюванні особам у стані сп’яніння, є персонально відповідальними за це.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37516 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua