МЕНЮ


26 квiтень 2019 - 11:29

Зберігаючи давнину, дивимось у майбутнє


Кропивницький має стати привабливим для туристів. Такий напрям розвитку туристичної галузі визначила для себе пріоритетним міська влада. Підтримали його і учасники “круглого столу” «Моє місто», організованого управлінням містобудування та архітектури міської ради з нагоди відзначення в Україні Дня пам’яток історії та культури і Міжнародного дня пам’яток та визначних місць.

До розмови запросили місцевих пам’яткоохоронців, краєзнавців, археологів, архітекторів, істориків, працівників музейних та архівних установ і громадських активістів.

Привітати із професійним святом учасників заходу прийшли міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов.

– Я щиро хотів би, щоб ми були культурною українською провінцією в кращому розумінні цього слова, але зі стійкими ознаками руху до європейського розвитку, комфорту і досконалості, – зазначив Андрій Райкович. – Таке поєднання дозволяє зберегти найкращі зразки архітектурної, культурної спадщини і грамотно, безболісно вплітати в нього сучасні тренди. Моє завдання як міського голови, курс міської ради – виробити стратегію туристичної, культурної привабливості міста. Ми повинні заманювати сюди туристів, пропагувати себе – через шанобливе ставлення та збереження пам’яток історії та архітектури, творчі фестивалі, виставки, конкурси, через локальні і масштабні заходи, які робитимуть місто знаним і відомим за межами України.

Також міський голова разом із секретарем міської ради вручив одинадцятьом краєзнавцям та дослідникам подяки міської ради Кропивницького за збереження культурної спадщини.

Кропивничанам запропонували ставати громадськими інспекторами з охорони культурної спадщини. Перше посвідчення такого інспектора очільник міста вручив Олені Смотренко – доньці відомого у місті краєзнавця Вадима Смотренка дослідниці архітектурних перлин міста. До речі, саме вона представила учасникам “круглого столу” власне дослідження «Двері Єлисаветграда», яке дозволило присутнім поринути у неповторну атмосферу рідного міста 19 століття через збережені до цього часу рукотворні витвори – вхідні двері, віконні рами старих місцевих будинків, ворота, які й досі захищають тихі дворики центральної частини міста від шуму та суєти сьогодення.

Зі своїми історичними та архітектурними дослідженнями, презентаціями на тему збереження культурної спадщини степового краю виступили провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна заслужений художник України Андрій Надєждін,архітектор Раїса Ковальова. Голова робочої групи з розробки програми регенерації фортеці св. Єлисавети Максим Сінченко представив власні дослідження щодо архіву фортеці як першоджерела історії Кропивницького. Так само цікаво було почути про археологічні дослідження на території фортеці, які відбувались у минулому році і будуть продовжені у нинішньому, від секретаря обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури директора приватного науково-дослідницького підприємства «Археолог» Валентина Собчука. Директор Кропивницького музею музичної культури ім. К. Шимановського досить детально розповів про мистецьку спадщину видатного польського композитора Кароля Шимановського, творчий шлях якого розпочався саме у Єлисаветграді, про відновлення будинку родини Шимановських для повноцінного функціонування музею та розгортання його експозиції. А студентка Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Винниченка Олександра Сухенко представила свою роботу «Культурна спадщина Кропивницького як об’єкт фотомистецтва».

Гості мали можливість переглянути виставки «Місто Якова Паученка» та «Принади фасадної пластики міста над Інгулом», створені працівниками художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна.

Начальник відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування та архітектури міської ради Надія Лісняк закликала до більш тісної співпраці дослідників історико-культурної спадщини Єлисаветграда з широкими колами громадськості, всіма не байдужими до збереження архітектурної самобутності рідного міста. А відомий краєзнавець і журналіст Юрій Матівос пообіцяв, що бере зобов’язання більш детально дослідити історію виникнення міста над Інгулом, яке в нинішньому році святкуватиме свою 265 річницю, та встановити більш точну дату його заснування.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35643 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua