МЕНЮ


14 квiтень 2017 - 08:05

Не зраджуючи традиції


Щороку 12 квітня світова музична спільнота відзначає день народження нашого земляка Генріха Нейгауза – геніального піаніста й педагога.
Напередодні 129-річчя від дня народження митця десятого квітня в музичній школі № 1 ім. Г. Нейгауза відбулися заходи в межах традиційних шкільних «Нейгаузівських музичних зустрічей», приурочених до дня народження видатного земляка. Почалися вони з майстер-класу магістра музичного мистецтва, піаніста, педагога, викладача Національної музичної академії України ім. П. Чайковського та Київської середньої спеціалізованої музичної школи ім. М. Лисенка, лауреата міжнародних конкурсів киянина Ігоря Рябова з учнями шкіл естетичного виховання Кропивницького.
Подальша творча зустріч з викладачами початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів міста та області, як і майстер-клас, пройшла на високому рівні. Таке спілкування має на меті підвищення методичного, виконавського та професійного рівня викладачів.
Після цього Ігор Рябов поклав квіти до меморіальних дощок Генріхові Нейгаузу на будинку, де той народився (вул. Шульгіних, 26), та будівлі першої музичної школи (вул. Чміленка, 65) і відіграв концерт, присвячений Великому Маестро. Це є доволі символічним, бо київський гість – послідовник фортепіанної школи Генріха Нейгауза і з радістю відгукнувся на запрошення дирекції музичної школи взяти участь у «Нейгаузівських музичних зустрічах», які традиційно за підтримки міської влади проходять у музичній школі № 1 ім. Г. Нейгауза та народному меморіальному музеї Генріха Нейгауза (і охоче сфотографувався з юними й дорослими – учасниками майстер-класу й творчої зустрічі). А наступного дня в музичній школі було відкрито виставку «Генріх Нейгауз у фотопортретах Леоніда Левіта», видатного українського майстра психологічного портрета, та проведено концерт учнів музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза – лауреатів конкурсів різного рівня.
Колектив названої музичної школи ревно ставиться до давно започаткованої в ній традиції зберігати пам’ять про видатних земляків і запрошувати відомих митців. Так, з ініціативи директора школи Євгенії Малявкіної та за підтримки відділу культури і туризму міської ради нещодавно там відбулася творча зустріч з народною артисткою України, відомою співачкою, композитором, членом Національної спілки композиторів України Лесею Горовою. Вона є автором і виконавицею понад 300 пісень та інструментальної музики. І останнім часом дала понад двісті концертів у зоні АТО, здебільшого в найгарячіших точках, іноді навіть – під вибухи снарядів.
Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37106 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua