МЕНЮ


19 лютий 2022 - 14:05

Небезпека від електричного струму


Про те, як небезпечно користуватися електрофеном у ванній кімнаті, багато хто знає з фільмів. Але про те, що така ж небезпека може бути від мобільного телефону, мало хто замислюється.

Двадцять другого січня поточного року загинула молода дівчина, яка не розлучалася зі своїм телефоном у ванній кімнаті. Як повідомило місцеве видання «Волинь Post», трагедія сталася ближче до вечора в одній із багатоповерхівок на вулиці Воїнів-афганців.

Виклик на номер 103 надійшов о 17:42. Службі невідкладної медичної допомоги повідомили, що з дівчиною стався нещасний випадок у ванній кімнаті. На момент прибуття медиків за названою адресою потерпілу вже дістали з ванної. До останнього лікарі намагалися повернути 21-річну дівчину до життя, але ураження органів електричним струмом була смертельним. Дівчина померла, не приходячи до тями.

Щоб уникнути нещасних випадків від ураження електричним струмом, необхідно усвідомлювати серйозність загрози електричного струму і не ставитись до нього легковажно, нехтуючи елементарними правилами безпечної поведінки поблизу енергооб’єктів.

Пам’ятайте, що смертельно небезпечно є не тільки торкання, але й наближення до обірваних дротів та струмопровідних частин ближче ніж за 8 метрів.

Елементарні правила безпечної поведінки з електроприладами повинен знати кожен:

— не залишайте без нагляду увімкнені в мережу електричні прилади (особливо електропраску, електроплитку й обігрівач);
— оберігайте електричні прилади від потрапляння в них вологи;
— заборонено торкатись руками оголених кінців дротів, ремонтувати вимикачі під напругою, розетки й патрони, електроприлади. Перед початком ремонтних робіт мережу необхідно знеструмити;
— перебуваючи у воді або стоячи босоніж на мокрій підлозі, не можна торкатись ламп,вимикачів-перемикачів,елементів проводки голими руками;
— не торкайтесь водопровідних кранів або каналізаційних пристроїв, а також металевих предметів, якщо у вас у руках електроприлад, увімкнений у мережу;
— не торкайтесь вологими руками до увімкнених в електричну мережу приладів, вимикачів, розеток;
— небезпека ураження електрострумом може виникнути при користуванні електроприладами з порушеною ізоляцією, електроплитками з відкритою спіраллю, саморобними електронагрівачами.

Одне з небезпечних проявів електрики — це крокова напруга (електрична напруга), що виникає між двома точками поблизу струмопровідної лінії, яка торкається землі, на відстані одного кроку.

Наближатись до обірваного дроту заборонено!

При потраплянні під крокову напругу виникають мимовільні судомні скорочення м'язів ніг і як наслідок — падіння людини на землю. Струм починає проходити між новими точками опори (наприклад, від рук до ніг), що може призвести до смертельних уражень.

Якщо так сталося, що ви опинилися поруч з обірваним дротом, то пам'ятайте про те, що треба покинути небезпечну зону мінімальними кроками («гусячим кроком») або стрибками. У загрозливій ситуації при виході з небезпечної зони необхідно застосувати ходу «п'ята — носок» убік від місця падіння струмопровідної частини.

Перша допомога при ураженні струмом

Насамперед слід дотримуватись правил безпеки, припинити дію електричного струму на постраждалого (вимкнути струм, перервати або відвести дріт). Усе це треба зробити дуже швидко, але й обережно, користуючись предметами, що не проводять струм (палицею, сухою мотузкою). Слід одягнути гумові рукавиці, взути гумові чоботи. При зупинці дихання — провести закритий масаж серця.

Надавши першу допомогу постраждалому, необхідно доставити обов’язково його до лікарні.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.26828 сек. / запитів: 4 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua